Co na Lipně v dešti?

Lipno nad Vltavou je malebná destinace s mnoha atrakcemi pro návštěvníky všech věkových kategorií. Ačkoliv slunečné dny přinášejí nejlepší podmínky pro průzkum této krásné oblasti, deštivé počasí nemusí být nevítaným hostem. Naopak, existuje mnoho zajímavých aktivit a míst, která vám umožní plně využít svůj pobyt na Lipně, i když je zrovna deštivé počasí.

Motýlí dům Lipno

Motýlí dům Lipno, známý jako Papilonia, představuje unikátní zážitek pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do fascinujícího světa motýlů. Papilonia, nacházející se v budově pod umělým osvětlením, vytváří klima tropické džungle, kde mohou návštěvníci pozorovat až třicet druhů nejkrásnějších motýlů planety.

S expozicí živých tropických motýlů se návštěvníci ocitnou uprostřed barevného a pohlcujícího prostředí, kde motýli létají volně kolem nich. Kromě působivého zážitku při pozorování motýlů v jejich přirozeném prostředí, nabízí Papilonia také při troše štěstí možnost vidět proces zrození motýla, včetně kukel a líhní.

S druhově bohatými motýly, jako jsou Morpho peleides, Caligo memnon, a Papilio palinurus, Papilonia přináší nejen krásu, ale i fascinující informace o jednotlivých druzích. Pro milovníky přírody a krásy motýlů je návštěva Motýlího domu na Lipně jedinečným a edukativním zážitkem.

LEGO výstava v Lipně nad Vltavou

Jednou z možností během deštivého počasí je LEGO výstava Czech Repubrick v Lipně nad Vltavou. Tato interaktivní expozice je plná fascinujících modelů českých památek postavených z klasických LEGO kostek, což přináší radost nejen malým, ale i těm větším návštěvníkům.

Při prohlídce můžete prozkoumat českou historii v unikátním LEGO kabátě. Navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn nebo katedrálu svatého Víta. Nakouknete do vesmírné stanice, roztočíte ruské kolo, stanete se vlakovým průvodčím nebo osvětlovačem rockového koncertu. Na ploše 2 000 m² najdete více jak 40 obřích staveb propracovaných do nejmenších detailů.

Tato výstava je vynikajícím místem pro rodinný výlet, kde si všichni členové najdou zábavu, i když počasí venku zrovna nepřeje.

Saunový svět JBX Resort Avenue Lipno

Naši hosté v JBX Resort Apartments mají u nás možnost využít soukromou finskou saunu a privátní vířivku. Pro větší wellness centrum během deštivého počasí doporučujeme návštěvu našeho dalšího projektu JBX Resort Avenue LIPNO, které je vzdálené pouze 300 m a kde je hostům k dispozici 2x finská sauna, 1x infrasauna, 2x infralehátko u solné stěny, masérský salón.

Saunový svět JBX Resort Avenue Lipno je oáza relaxace a pohody, která přináší hostům unikátní zážitek v srdci krásné přírody Lipenské přehrady. Tento moderní komplex nabízí širokou škálu saunových procedur a masáží, které poskytují dokonalý odpočinek a regeneraci.

V saunovém světě najdete také relaxační zónu s lehátky a houpacími košíky. Masérský salon nabízí klasické masáže zad, rukou a nohou, parafínové levandulové zábaly a sportovní masáže. Masáže jsou nabízeny ve vybraných dnech v odpoledních a podvečerních hodinách. Rezervace je nutná a musí být provedena alespoň 120 minut předem.

Pro maximální pohodlí hostů je v saunách a relaxační zóně současně maximálně 12 osob. Osušky a prostěradla jsou k dispozici v prostoru u kabinek, a župan s pantoflemi je možné si připravit na pokoji nebo apartmánu.

Hopsarium Lipno

Pro rodiny hledající zábavu a aktivitu pro své nejmenší, je Hopsarium Lipno tím pravým místem. Hopsarium se nachází pod střechou v budově Aquaworldu. Tato oblíbená atrakce je jen kousek od JBX Resort Apartments Lipno a skiareálu Lipno, nabízející skvělý zážitek v případě deštivého počasí.

Hlavní atrakcí Hopsária je impozantní prolézací věž přes dvě podlaží, která se stala centrem radovánek pro děti všech věkových kategorií. S různými překážkami, střílecími děly, a fontánou na pěnové míčky, zde najdou své místo jak malé batolata, tak i starší děti. Adrenalinové sjezdovky pro nafukovací kruhy, nafukovací skluzavka, a trampolína přidávají další vzrušení.

Pro nejmenší návštěvníky je připraven samostatný batolecí koutek s míčkovým bazénkem, houpačkou, a stavebnicí z kostek. Venkovní část Hopsária nabízí další možnosti zábavy, včetně skluzavky a dráhy pro šlapací auta, ideální pro hezké počasí.

Certifikované a pravidelně kontrolované atrakce splňují přísné německé normy, což zaručuje bezpečné a zábavné prostředí pro všechny návštěvníky. K tomu všemu patří i malé bistro s občerstvením nabízející čerstvě pečenou pizzu a další lahůdky, což činí Hopsarium Lipno skvělým místem pro rodinný výlet za deštivého počasí.

Volarské muzeum

V srdci města Volary na Šumavě vás zve jedno z historických roubených alpských domů na nezapomenutelnou návštěvu do Volarského muzea. Toto malebné muzeum blízko náměstí nabízí poutavé expozice, které odkrývají fascinující historii a kulturu tohoto města.

Jedna z dojemných expozic se věnuje hrůzným událostem konce druhé světové války, kdy městem procházel pochod smrti židovských žen z koncentračního tábora Helmbrechts. Volarští nacisté zabili 95 nevinných životů, a účastnice pochodu, které nepřežily, mají ve městě své vlastní pietní místo.

Muzeum představuje fascinující vývoj města skrze expozice, jako jsou "Staré Volary ve Fotografii" a "Střípky z Historie". Zvláštní pozornost je věnována alpské architektuře, zejména roubeným dvorcům, které jsou v Šumavě unikátní. Prohlédněte si původní hodinový stroj z kostelní věže nebo torza soch z lesní křížové cesty. Nezapomenutelnou expozicí je také "Zlatá Stezka", připomínající historickou trasu přepravující sůl z bavorského Pasova.

Pro milovníky historie a kultury je Volarské muzeum neodolatelným místem, kde mohou objevovat poklady minulosti a proniknout do bohatého dědictví tohoto malebného šumavského města.

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Pokud máte zájem o poutavý pohled na vývoj poštovnictví od 16. století do současnosti, Poštovní muzeum Vyšší Brod je místem, kam byste měli zamířit. Tohoto muzea se nejenom dotknete historie poštovních služeb, ale také zažijete atmosféru starých úřadoven a dostanete se tváří v tvář vozům s dopisy a balíky.

Muzeum nabízí rozsáhlou expozici dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 až do současnosti. Na ploše téměř 2000 m² můžete sledovat evoluci poštovních služeb od doby renesance až po moderní éru.

Pro milovníky historických vozů je v muzeu k dispozici unikátní sbírka vozů, kočárů a saní datovaných z 19. století. Tyto vozidla vám přiblíží, jak se dopisy a balíky přepravovaly v minulých staletích.

Muzeum dále nabízí pohled na historické poštovní stejnokroje, vývěsní štíty, pokladny, schránky a mapy. Prozkoumáte ukázky korespondence, staré psací potřeby a technologie, jako jsou výplatní a orážecí stroje. Speciální rekonstrukce poštovních úřadoven z 18. a 20. století vám umožní nahlédnout do každodenního provozu těchto historických institucí.

Přijďte a podnikněte putování českými dějinami poštovnictví v Poštovním muzeu Vyšší Brod, kde minulost ožívá a každý dopis má svůj příběh.

Aquaworld Lipno nad Vltavou

Pro vodní radovánky v deštivých dnech můžete zvolit Aquaworld Lipno nad Vltavou, který nabízí vodní zábavu pro celou rodinu. Toto centrum relaxace a aktivit se nachází v těsné blízkosti JBX Resort Apartments Lipno, přinášející dokonalou kombinaci odpočinku a zábavy přímo na břehu Lipenské přehrady.

Aquaworld láká návštěvníky nejen výhledem na krásné Lipenské jezero, ale také širokou škálou atrakcí. Vířivky, bazény, a masáže vodními tryskami jsou jen některé z možností, které vás zahřejí a potěší i za špatného počasí. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny vodní skluzavky a bazény s protiproudem, aby i oni zažili svůj díl vodní zábavy.

Kromě bazénů a vířivek si návštěvníci mohou dopřát relaxaci ve finské sauně s bylinkovou esencí a masážemi. Toto vodní ráj je tak ideálním místem pro odpočinek i pro aktivní vyžití ve všech věkových kategoriích.

Aquapark Frymburk

Aquapark Frymburk je ideálním místem pro odreagování a zábavu pro celou rodinu v krásném prostředí Lipenské přehrady. Tento aquapark nabízí širokou škálu atrakcí pro děti i dospělé. Od května do září jsou k dispozici venkovní bazény s vyhřívanou vodou, které umožňují návštěvníkům relaxaci v příjemném prostředí.

Atrakce v aquaparku zahrnují divokou řeku, privátní saunu, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a dětský vodní svět. Finská sauna, infra kabinka a relaxační zóna s lehátky poskytují dokonalý prostor pro odpočinek a regeneraci. Pro aktivní plavce jsou k dispozici plavecké dráhy a tobogán, který je oblíbený nejen mezi dětmi.

Venkovní bazény jsou otevřeny od května do září, s výjimkou dětského bazénu, který je v provozu od června do září. Aquapark Frymburk poskytuje skvělý zážitek v každém ročním období a je ideálním místem pro rodinnou zábavu a odpočinek i v případě deštivého počasí.

Příjemné večery v místních restauracích

Příjemné večery v místních restauracích na Lipně nad Vltavou nabízejí hostům jedinečné gastronomické zážitky, spojené s atmosférou krásného okolí. Deštivé dny jsou výbornou příležitostí pro objevování tradičních chuťových lahůdek a moderní kuchyně v útulných restauracích a kavárnách rozprostřených kolem Lipenské přehrady.

Od tradičního guláše až po lahodné dezerty, každá restaurace má svou jedinečnou nabídku. Užijte si romantické večeře s výhledem na krásnou Lipenskou přehradu nebo si vyberte útulné bistro s domácím prostředím. Příjemná večeře v místních restauracích se stane nezapomenutelným zážitkem, který podtrhne krásu a pohodu vašeho pobytu na Lipně.