Léto

Lipno je jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších lokalit pro dovolené v České republice. Chceme, abyste si váš pobyt užili se vší parádou i mimo Apartments JBX, a proto jsme pro vás připravili spoustu námětů, jak strávit čas na Lipenské přehradě. Naše recepce vám s naplánováním vašeho programu v případě zájmu bude ráda nápomocna.

Jezerní in-line stezka

In-line stezka podél Lipenské přehrady vede z Frymburku do Přední Výtoně. Celkem trasa měří 12 km. Lipno nad Vltavou je skoro na půli cesty a tak si můžete vybrat, do které z obcí zavítáte. Pokud máte dostatek sil, můžete zvolit druhou variatu a tou je celý okruh s využitím přívozu z Frymburku do Frýdavy. Z Frýdavy vede místní komunikace, která má téměř nulový provoz a tak se pohodlně dostanete zpět na in-line stezku v Přední Výtoni.

Více informací:  www.lipno.cz

Turistika

Šumava a turistika jsou dvě věci, které od sebe nelze oddělit. Šumava je místem, kde se křižuje spousta tras a tak si každý může zvolit podle svých možností délku a náročnost výletu. Můžete zvolit trasu s výchozím bodem od Apartments JBX, nebo popojet autem o kousek dál a poznávat vzdálenější kouty Lipenska. Můžeme vám zaručit to, že ať zvolíte jakoukoliv variantu, nebudete zklamáni.

Doporučené turistické trasy: www.ceskehory.cz

Cykloturistika

Lipno a Šumava jsou nejen turistickým, ale také cyklistickým rájem. Díky Klubu Českých turistů máte možnost poznávat šumavskou přírodu a památky skrz pět vzájemně propojených značených cyklistických tras. Ty jsou navíc napojeny na hranicích s Rakouskem na dalších pět rakouských cyklostezek. Právě díky propojení si můžete uzpůsobit trasu na míru dle vašich možností. Popsané stezky naleznete v odkazu níže.

Doporučení cyklystické trasy: www.lipno.cz

Koupání a vodní sporty

Lipno je ideální destinací pro milovníky vodních sportů. Jedna z největších a nejhezčích pláží leží přímo v Lipně nad Vltavou celé 3 minut od Apartments JBX. Přáli jste si vyzkoušet windsurfing, kiteboarding, jachting, kajak nebo paddleboarding? Pak máte jedinečnou možnost, protože Lipenská přehrada nabízí ideální podmínky pro tyto sporty. Půjčovny s instruktory můžete využít v centru města.

Více informací:  www.lipno.cz

Stezka korunami stromů

Jedna z nejoblíbenějších atrakcí Lipna, na kterou máte hezký výhled z Apartments JBX, je přístupná celý rok. Návštěva určitě stojí za krásné výhledy, které se vám naskytnou z vrcholku stezky, na Lipenskou přehradu a široké šumavské okolí.

Více informací:  www.stezkakorunamistromu.cz

Království lesa

Unikátní projekt na Lipensku, který je inspirovaný přírodou a životem v lese. Zažijte nevšední zážitky na desítkách atrakcí, které jsou v Království lesa připravené. Ideální volba pro rodiny s dětmi. Dospělí i děti se budou cítit jako v lesním ráji, rozsáhlá lanová centra připomínající stezky zvířat vyzkouší vaše pohybové schopnosti a dovednosti. Díky naučným programům budete umět rozeznávat stromy, dozvíte se o životě zvířat a protože většina atrakcí je ze dřeva, zjistíte, jaké má tento materiál vlastnosti.

Více informací:  www.kralovstvilesa.cz

Bobová dráha

Užijte si trochu adrenalinu na dvou bobových dráhách přímo v Lipně nad Vltavou, pouhých 20 minut pěšky od Apartments JBX. Dráhy jsou vzájemně propleteny, jedna je horského typu a druhá korytového charakteru. Pro rodiny s dětmi je doporučena horská bobová dráha díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám, korytovou dráhu si užíjí především sportovně naladění jedinci. V areálu se nachází hospůdka, altán a dětské dřevěné hřiště.

Více informací: www.slideland.cz

Aquaworld Lipno

Aquaworld Lipno vás nezklame za každého počasí, čeká na vás zábava a odpočinek na jednom místě. Vaše děti se vyřádí                na tobogánu, v brouzdališti s vodním hřibem nebo v divoké řece. Dospělí zase jistě ocení whirlpool, masážní trysky nebo bazén          s protiproudem. Vířivka navíc poskytuje úžasný panormatický výhled na Lipno. Aquaworld Lipno se nachází jenom 7 minut chůzí od apartmánů.

Více informací:  www.lipno.cz