Lipno v zimě

Lipno nad Vltavou, jinak dokonalé letní místo, se v zimě mění na zasněžený ráj pro všechny, kteří touží po zimním dobrodružství. Jste milovníky zimních sportů? Pak je Lipno v zimě tou správnou volbou, neboť u nás můžete nazout lyže, snowboard, běžky nebo brusle na apartmánu a vyrazit. Ti, kteří se rádi procházejí zasněženou krajinou budou nadšeni výhledem ze Stezky korunami stromů, která vám nabídne jedinečný pohled na zimní šumavskou přírodu a Lipenskou přehradu. Otevřete si cestu k novým zážitkům na Lipně a pojďme společně objevovat vše, co tato kouzelná zimní destinace nabízí.

Lyžování ve Skiareálu Lipno

Skiareál Lipno je jako stvořený pro rodiny s dětmi. Apartments JBX Lipno je vzdálen pouhých 5 minut autem nebo můžete využít skibus, jehož zastávka je přímo před vchodem do apartmánů. Co víc si přát. Nemějte strach, vaše děti se zabaví na celý den. Skiareál je vybaven snowparkem, zábavnou skicrossovou tratí, měřeným slalomem, výukovým Fox parkem a nechybí ani animační programy. Fox park láká malé lyžaře na svah, kde se mohou učit s radostí. Prostě ráj pro děti. Občerstvení a další doplňkové služby, jako půjčovna vybavení či ski škola, jsou k dispozici rovněž v areálu. Devět sjezdovek o celkové délce 13,5 kilometru, moderní zasněžovací systém a pohodlné lanovky poskytují optimální podmínky pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Ať už jste malí nebo velcí, Skiareál Lipno vám přinese radost a nezapomenutelné chvíle na svahu.

Více informací: www.lipno.info

Stezka korunami stromů: unikátní pohled na zimní krásy

Za fascinujícím zážitkem a nádhernými výhledy stojí Stezka korunami stromů. V zimě nabízí tento unikátní zážitek na vrcholu hory Kramolín neopakovatelné scenérie. Lanovkou nebo autobusem se vydáte na vrchol a pak už jen kráčíte po 675 metrů dlouhé stezce, která vám otevře pohled na zasněženou krajinu Šumavy, Lipenskou přehradu a vrcholky Alp. Pro odvážnější je tu nejdelší tobogán svého druhu v České republice, který dodá adrenalin každému milovníkovi extrémních zážitků.

Bobové dráhy: rychlostní adrenalin pro všechny věkové kategorie

Pro ty, kteří touží po adrenalinových zážitcích, neváhejte navštívit bobové dráhy. Lipno nad Vltavou nabízí dvě úžasné dráhy, které poskytují rychlostní jízdu pro všechny věkové kategorie. Korytová dráha a horská dráha přinášejí neopakovatelný pocit rychlosti a vzrušení, ať už jste malí nebo velcí. Připravte se na rychlost, zatáčky a adrenalinové okamžiky, které vám zaručí nezapomenutelný zážitek na jedné z nejlepších bobových drah v České republice.

Wellness: relaxace po zimních radovánkách

Po dni plném zimních radovánek na Lipně si zasloužíte odpočinek a relaxaci. Naše ubytování vám nabízí privátní vířivku nebo finskou saunu. Pokud by vám to nestačilo, můžete využít našeho dalšího projektu JBX Resort Avenue LIPNO, které je vzdálené pouze 300 m a kde je hostům k dispozici 2x finská sauna, 1x infrasauna, 2x infralehátko u solné stěny, masérský salón. Rozhodně doporučujeme k návštěvě!

Více informací: www.avenuelipno.cz

Další lyžařské možnosti v okolí Lipna

Pro milovníky lyžování nabízí Lipno i okolní lyžařské areály. Skiareál Hochficht, největší rakouský středisko mimo Alpy, láká na 21 km sjezdovek, bezplatné parkování a atrakce pro děti. Půjčovna vybavení, restaurace a ski škola s česky hovořícím personálem, to vše pouhých 40 minut od Apartments JBX Lipno.

Více informací: www.skisport.com/Hochficht

Dále se nabízí Sternstein, menší rodinný skiareál, nabízí skvělé podmínky pro lyžování. Upravovány jsou 3 sjezdové tratě dlouhé 1500 – 1800 m s nádhernými výhledy na Alpy. Obklopen přírodou a s česky hovořícím personálem představuje výbornou volbu pro klidné lyžování.

Více informací: www.sternstein.at

Běžkování: po stopách zimní krásy Šumavy

Pro ty, kteří milují běžkování, je kolem Lipna připraveno téměř 40 km upravovaných tras. Běžkařské trasy v okolí Skiareálu Lipno mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem nabízejí krásné výhledy a možnost ponořit se do klidné zimní krajiny. Pokud hledáte ještě více kilometrů, můžete dojet do rakouského Schönebenu, kde vás čeká až 70 km upravovaných tras.

Ledová magistrála: bruslení v srdci zimní krásy

Můžeme se pyšnit jednou z nejdelších bruslařských drah v Evropě. Ať už jste zkušení bruslaři nebo začátečníci, Lipenská ledová magistrála nabízí jedinečný zážitek. Trasa dlouhá 10 km vedoucí od Lipna nad Vltavou do Frymburku, kde se můžete občerstvit u stánku přímo na ledě a zpátky zvolit trasu přes Přední Výtoň. Trasa vám umožní obdivovat zimní krásy Lipenské přehrady. S každodenními kontrolami kvality ledu a bezpečnostními opatřeními se můžete bezpečně vydat na bruslařskou expedici.

Více informací: www.ledovamagistrala.cz

Indoor zábava a gastronomické lahůdky

A co dělat, když počasí nepřeje venkovním aktivitám? V Lipně najdete také indoor zábavu pro celou rodinu. Aquaworld Lipno nabízí vodní radovánky pro děti. Děti se mohou vyřádit na vodní skluzavce nebo v bazénu s protiproudem. Restaurace v Lipně nad Vltavou lákají na gastronomické lahůdky, kde si můžete dopřát teplý nápoj a pochutnat si na regionálních specialitách.

Lipno v zimě je tou správnou volbou

Celkově vzato, Lipno nad Vltavou je v zimě skvostným rájem pro milovníky zimních sportů a rodiny s dětmi. S pestrou nabídkou lyžařských areálů, běžkařských tras, bruslařských magistrál, bobových drah a mnoha dalších aktivit vytváří nezapomenutelné zimní zážitky pro všechny věkové kategorie. Ať už jste vášnivý lyžař, romantik toužící po klidném bruslení, nebo rodina hledající zimní dobrodružství, Lipno vám nabízí vše, co si na zimní dovolené můžete přát. Přijďte k nám do JBX Resort Apartments Lipno objevovat krásy Lipna v zimě a nechte se unést do světa sněhových radovánek a rodinné pohody.