Zima

Jste milovníky zimních sportů? Pak je Lipno tou správnou volbou, neboť u nás můžete nazout lyže, snowboard, běžky nebo brusle na apartmánu a vyrazit. Ti, kteří se rádi procházejí zasněženou krajinou budou nadšeni výhledem ze Stezky korunami stromů, která vám nabídne jedinečný pohled na zimní šumavskou přírodu a Lipenskou přehradu.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je jako stvořený pro rodiny s dětmi. Apartments JBX Lipno je vzdálen pouhých 5 minut autem nebo můžete využít skibus, jehož zastávka je přímo před vchodem do apartmánů. Co víc si přát. Nemějte strach, vaše děti se zabaví na celý den. Skiareál je vybaven snowparkem, zábavnou skicrossovou tratí, měřeným slalomem, výukovým Fox parkem a nechybí ani animační programy. Prostě ráj pro děti. Občerstvení a další doplňkové služby, jako půjčovna vybavení či ski škola, jsou k dispozici rovněž v areálu.

Více informací:  www.lipno.info

Skiareál Hochficht

Jeďte si zalyžovat do největšího rakouského střediska ležícího mimo Alpy. Celkem 21 km sjezdovek, parkování zdarma, různé atrakce pro děti, půjčovna vybavení, restaurace a ski škola s česky hovořícím personálem, to vše pouhých 40 minut od Apartments JBX Lipno.

Více informací:  www.hochficht.at

Skiareál Sternstein

Menší rodinný skiareál leží 20 minut autem od apartmánů. Pokud preferujete méně vytížené resorty, pak doporučujeme navštívit právě Sternstein. Skvělé zázemí, kde se o vás postarají ať ve ski škole, nebo v restauraci, nabízí česky hovořící personál. Upravovány jsou 3 sjezdové tratě dlouhé 1500 – 1800 m, ze kterých je krásný výhled na Alpy.

Více informací:  www.lipno-sternstein-hochficht.cz

Běžkování

Nejen sjezdové lyžování, ale i běžecké lyžování je v okolí Lipna velice populární. Při dobrých sněhových podmínkách jsou upravovány desítky kilometrů a využít můžete trasy pro klasiku i bruslení. V okolí Skiareálu Lipno je cca 40 km tras mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem, pro náročnější běžkaře poté doporučujeme navštívit Schöneben v Rakousku, kde je až 70 km tras a cesta trvá pouze 40 minut autem.

Více informací: www.lipno-in.cz

Lipenská ledová magistrála

Můžeme se pyšnit jednou z nejdelších bruslařských drah v Evropě. Pokud chcete vyzkoušet led na Lipně, můžete využít jednu z půjčoven a vyrazit přímo z Lipna nad Vltavou. Okruh je veden do Frymburku, kde se můžete občerstvit u stánku přímo na ledě a zpátky zvolit trasu přes Přední Výtoň. Celkem má trasa cca 10 km. Nemusíte se bát, o vaši bezpečnost dbají každodenní kontroly kvality a tloušťky ledu.

Více informací:  www.ledovamagistrala.cz